Karar verildi! Artık o kademeye ortak sınav yapılmayacak!

Karar verildi! Artık o kademeye ortak sınav yapılmayacak!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından paylaşılan ortak yazılı sınavlar kılavuzunda yer verilen karara göre o kademelere sınav yapılmamasına karar verildi. Ortak yazılı sınav yapılmayacak işte o öğrenciler…

Bakanlık tarafından merkezi başvuru ile gerçekleştirilen ortak yazılı sınavlar 26-27 Mart tarihleri arasında tamamlandı. Öğrenciler ilk kez çoktan seçmeli sınavlar yerine açık uçlu soruların kullanıldığı bir uygulamaya tabi tutuldu. Başarıyla gerçekleşen sınav sonrasında paylaşılan kılavuzda farklı detaylar da ortaya çıktı.

karar-verildi-artik-o-kademeye-ortak-sinav-yapilmayacak.webp

Hangi Kademeye Ortak Sınav Yapılmayacak?

Milli Eğitim Bakanlığı hangi kararı aldı? Bakanlığa bağlı olarak hizmet veren okullarda 5.sınıftan başlayarak 12. sınıfa kadar olan dönemde öğretmenlerin takibinde sınavların açık uçlu ya da kısa cevaplı sorulardan oluşmasına karar verildi.

Bakanlık tarafından alınan bir başka önemli karar ise 5. sınıflara ortak yazılı sınav yapılmamasıydı. Türkiye'de il ve ilçelerin genelinde ortak sınavlar artık 5. sınıflar için geçerli olmayacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

8 Yorum