İl Milli Eğitim Müdürü Ataması Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Ataması Yapıldı
Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük 'ün başka bir göreve atanmasından sonra Bursa İl Milli Eğitim Müdürü ataması yapıldı.. İşte atanan isim..

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan atamalar devam ediyor. Geçtiğimiz gün Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yapılan atamadan sonra Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük 'ün başka bir göreve atanmasından sonra Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Ataması Yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ataması Yapıldı

Edinilen bilgilere göre; Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Milli Eğitim Bakanlığına atandı. Seyit Ali Büyük'ün yerine Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne İstanbul Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu getirildiği öğrenildi.

Ahmet ALİREİSOĞLU Kimdir?

Ahmet ALİREİSOĞLU Samsun’un 19 Mayıs İlçesinde 1970 yılında doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Samsun’da bitirdikten sonra 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu.

1995 yılında öğretmenliğe başlayan Ahmet ALİREİSOĞLU 2005 yılına kadar çeşitli ilköğretim ve liselerde öğretmen olarak çalıştı. Meslek hayatını 2005 yılında eğitim yöneticisi olarak sürdürürken okul müdürlerinin yetişmesi daha nitelikli hale getirilmesi hedefini gözeten çeşitli sivil toplum organizasyonlarının gerçekleştirdiği farklı projelerde yer aldı. 2014 yılında Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak çalışmaya başladı.

Meslek hayatı içerisinde eğitim yönetimi ve denetimi alanında iki yüksek lisans programı bitirerek, eğitim yönetimi ve denetimi alanında ´´Liderlik stilinin ve liderlik yoğunluğunun örgüt kültürüne etkisinin incelenmesi´´ isimli tez çalışmasıyla doktora programını tamamladı.

Çok sayıda Avrupa Birliği Erasmus+, İSTKA ve TÜBİTAK projelerinde yer aldı.

Eğitim Yönetimi alanında çeşitli üniversitelerde misafir öğretim üyesi olarak dersler verdi.

Ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde çok sayıda makale yayınlamış, uluslararası kongrelerde çeşitli bildiriler sunmuş ve kitap editörlüğü yapmıştır.

Eğitim süreçlerinde karşılaşılan problemlerin yönetimi, okul-veli işbirliği, öğretmenlerin mesleki gelişimleri gibi alanlarda araştırmalarını sürdürmektedir.

İyi derecede İngilizce bilen Ahmet ALİREİSOĞLU evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaynak : bursadabugun.com