Haziran Semineri ek ders ücreti: Seminer boyunca öğretmenler ne kadar ödeme alacak?

Haziran Semineri ek ders ücreti: Seminer boyunca öğretmenler ne kadar ödeme alacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından paylaşılan Haziran ayı seminerlerinin ek ders ücretleri ne kadar oldu? Öğretmenler Haziran ayı seminerlerinde ne kadar ödeme alacak? Saat başına alınacak ek ders ücretine dair merak edilenler haberimizde

2023-2024 eğitim öğretim yılının bitmesine çok az bir süre kaldı. Karnelerin verilmesi ile beraber artık yaz tatili başlayacak. Ancak öğretmenler için karne dönemi ardından seminer dönemini başlatıyor. 14 Haziran tarihinde karnelerin dağıtılması ile birlikte iki günlük hafta sonu tatilinin ardından seminerler başlıyor.

17 Haziran Pazartesi günü itibariyle mesleki çalışma dönemi başlamış olacak. Milli Eğitim Bakanlığı Haziran ayı öğretmen seminerlerinin ek ders ücretlerine dair bir açıklama yaptı Normal şartlarda yapılan ek ders ücret ödemesinden farklı olarak ödeme yapılacak. Bu sürede öğretmenler aynı sayıda ek ders ücreti ödemesinden faydalanacak. Peki ne kadar ödeme yapılacak?

Onlar Artırımlı Ek Ders Ücreti Alacak!

Bakanlık tarafından paylaşılan mevzuat kapsamında öğretmenler katıldığı seminer için her gün başına 3 saat ek ders ücreti ödemesi alacak. Kurban Bayramı ile aynı döneme denk gelen seminer gününde öğretmen için ödeme yapılacak mı?

Konu ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı ancak biliniyor ki her gün için 3 saat ek ders ödemesi yapılacak. Bu durumda günlük 270 TL ödeme alınacak. Onlarsa 24 ve 28 Haziran tarihleri arasında verilecek seminerlerde artırımlı ödemeden faydalanabilecek. Özel eğitim öğretmenleri, doktora öğretmenleri ve yüksek lisans öğretmenleri artırımlı olarak ek ders ücreti alabilecek.