Görevine son verilen okul müdürü, mahkeme kararıyla geri döndü

Görevine son verilen okul müdürü, mahkeme kararıyla geri döndü
Denizli Çivril Emine Özcan Anadolu Lisesinde müdür olarak görev yaparken görevden alınan okul müdürü Durmuş Ali Çakıroğlu mahkeme kararıyla geri döndü.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan görevden almalar ile birlikte göreve iadeler de devam ediyor. Son olarak görev yaptığı Emine Özcan Anadolu Lisesinden hakkında açılan soruşturmalar nedeniyle Çivril Mesleki Eğitim Merkezine görevlendirilen okul müdürü Durmuş Ali Çakıroğlu görevine geri iade edildi. Hakkında açılan 29 soruşturmanın tamamından aklanan Çakıroğlu, 2023 – 2024 eğitim öğretim döneminde Emine Özcan Anadolu Lisesinde olacak.

Şikayetler sonucu görevden alınmıştı

2019 yılında yapılan müdürlük yazılı sınavında Çivril’de derece yaparak başarılı olan Durmuş Ali Çakıroğlu görev süresinde bazı öğretmen, veli ve öğrenci tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne şikayet edilmişti. Şikayetler sonucunda hakkında 29 soruşturma açılan ve ifadesi alınan Çakıroğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından soruşturma sürecince Çivril Mesleki Eğitim Merkezine Müdürü olarak görevlendirilmişti.

Görevine son verilen okul, mahkeme kararıyla geri döndü

Açılan soruşturma ve şikayetlere itiraz ederek mücadele eden Durmuş Ali Çakıroğlu hakkında açılan 29 soruşturmanın tamamından hem mahkeme yoluyla hem de idari olarak aklandı. Çakıroğlu, Emine Özcan Anadolu Lisesi Müdürlük görevine iade edildi.