Geleneksel sınıf düzenini unutun! Tüm illerin ortaokul ve lise kademelerine şaşırtan uygulama geliyor!

Geleneksel sınıf düzenini unutun! Tüm illerin ortaokul ve lise kademelerine şaşırtan uygulama geliyor!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan resmi duyuru ile 81 ilde ortaokul ve lise kademelerinde yenilikçi sınıf uygulamasının başlatılmasına karar verildi. Yeni eğitim öğretim yılı itibariyle öğrencileri ve öğretmenleri neler bekliyor? Yenilikçi sınıf uygulaması kapsamında neler değişecek? İşte tüm detaylar…

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre 21. yüzyılın eğitim becerilerine erişebilmek öğrencilerin işbirlik ve ortak çalışma alanlarında teknolojiyi etkin kullanmasını sağlayabilmek için yenilikçi sınıf uygulamasına geçilmesine karar verildi.

Yenilikçi Sınıf Nedir?

Tasarım ve teknolojik donanım açısından yüksek hızlı baskı özelliği bulunan üç boyutlu yazıcılar ve kodlama eğitimini destekleyici 10'ar adet robotik kodlama kiti sınıflarda yer alacak. Belirtilen illerde 1.500 bilişim teknolojileri laboratuvarı yenilenecek.

geleneksel-sinif-duzenini-unutun-tum-illerin-ortaokul-ve-lise-kademelerine-sasirtan-uygulama-geliyor.jpg

Yenilikçi öğrenme ortamı kapsamında 1.500 yeni teknoloji laboratuvarı daha kurulacak. 500 okul için teknolojik ekipmanlar zenginleştirilecek. Tüm derslerde öğrenim kazanımları ile uyumlu bir sınıf ortamı oluşacak.

Ortaokul ve lise kademeleri için geçerli olacak bu yeni tasarım beceri temelli yetkinlik ve kazanımlarla desteklenmiş bir öğretim programını öğrencilerle buluşturacak. Dijital teknoloji ekipmanları her sınıfta etkin olarak kullanılacak.

Kaynak: MEB

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.