Birçok ildeki norm fazlası öğretmen sorunu nasıl çözülecek?

Birçok ildeki norm fazlası öğretmen sorunu nasıl çözülecek?
Milli Eğitim Bakanlığı il içi yer değiştirme süreci devam ederken, İl MEM'ler tarafından yayımlanan il içi ihtiyaç listelerine bakıldığından durum hiçte iç açıcı değil. Birçok ilde merkezdeki bulunan norm fazlası öğretmenler göze çarpıyor..

Milli Eğitim Bakanlığı il içi yer değiştirme süreci dün itibariyle başladı. Öğretmenler 13 - 17 Temmuz tarihleri arasında il içi yer değiştirme talebinde bulunabilecekler.

Süreç devam ederken, İl Milli Eğitim Müdürlükleri de iller de ki ihtiyaç durumlarının liste halinde İl MEM sitelerinden paylaştı. Listeler incelendiğinde özellikle bazı şehirlerde durum hiçte iç acıcı değil.

Birçok ilde ve bir çok branşta merkezde hiç boş kontenjan bulunmuyor. Yıllarca merkez uzak yerlerde görev yapmış öğretmenler yüksek puanlarıyla bile merkezde kendine yer bulamıyor. Öte yandan birçok ilde boş yer bulmak bir yana, norm fazlası öğretmenlerde dikkat çekmeye başladı. Peki Birçok ildeki norm fazlası öğretmen sorunu nasıl çözülecek?

Birçok ildeki norm fazlası öğretmen sorunu nasıl çözülecek?

Bakanlığı bu konu hakkında her hangi bir çalışması var mı bilinmez ama, herhangi bir uygulama devreye alınmaz ise, önümüzdeki bir kaç sene içinde öğretmenlerin il içi ve il dışı yer değiştirme süreçleri iyice çıkmaza girecektir. Özellikle eş durumu atamalarında büyük mağduriyetler oluşacaktır.

mebhocam.com.tr/ Özel Haber

YASAL UYARI: Yayınlanan haberin tüm hakları mebhocam.com a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi durumda yasal işlem başlatılacaktır.