Bayram tatili yaklaşıyor! Son gün 5 Nisan Cuma ders işlenecek mi?

Bayram tatili yaklaşıyor! Son gün 5 Nisan Cuma ders işlenecek mi?

Ramazan Bayramı bu yıl 10 Nisan Çarşamba günü başlayacak. 3 gün boyunca devam edecek Bayram tatili Cuma günü sona erecek. Hükümet tarafından alınan karar ile hafta sonları ile birleşen Bayram tatili tam 9 gün oldu. peki öncesinde durum nasıl işleyecek? Bayram tatilinden önceki son eğitim öğretim günü 5 Nisan Cuma dersler iptal mi edildi? İşte detaylar…

81 ilde Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak eğitim veren kurumlarda öğrenim gören öğrencileri, velileri ve öğretmenleri ilgilendiren Ramazan bayramı ve ara tatil günleri yaklaştı. 3 Nisan itibarıyla Cuma gününe son iki gün kaldı.

9 günlük Ramazan Bayramı tatili öncesi akıllardaki en önemli soru 5 Nisan Cuma günü okullar açık olacak mı? Haftanın son günü Cuma okulların olup olmadığı belli oldu. Öğrencilerin 9 günlük tatili 10 güne çıkarmasını sağlayacak o bir günlük fark için Bakanlık nasıl bir açıklama yaptı?

bayram-tatili-yaklasiyor-son-gun-5-nisan-cuma-ders-islenecek-mi.webp

5 Nisan Cuma Günü Tatil mi?

Bakanlığın paylaşmış olduğu resmi ve dini tatiller takvimine göre 5 Nisan Cuma günü okullar kapalı değil. Eğitim öğretim faaliyetleri devam edecek. Cuma günü işlenecek son ders sonrası başlayacak 9 günlük tatil 15 Nisan tarihinde sona erecek.

2024 yılı 2. dönem ikinci ara tatili 8 Nisan Pazartesi günü başlayıp 12 Nisan Cuma günü sona erecek. Ramazan Bayramı ile benzer tarihlere denk gelen ikinci ara tatil iptal edilmeyecek. 2023-2024 eğitim öğretim yılı 14 Haziran Cuma günü sona erecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

5 Yorum