81 ilden yüzlerce kişi öğretmen atamaları için Ulus’ta buluşuyor!

81 ilden yüzlerce kişi öğretmen atamaları için Ulus’ta buluşuyor!

2024 yılı öğretmen atamaları öncesi 81 ilden milyonlarca öğretmen adayı Ankara'nın Ulus meydanında bir araya geliyor. Özellikle mülakatların kaldırılmasının talep edildiği bu dönemde 9 aydır atama kararını bekleyen öğretmenler tek yürek olup seslerini hep birlikte duyuracak

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından Nisan ayında yapılan “kamuda sıkılaşmaya gidiyoruz” açıklamasının ardından meraklı bekleyiş başladı. Kamuda sıkılaşma hareketi öğretmen atamalarını etkiler mi ? henüz bilinmiyor. Bu konu ile ilgili kesin bir bilgi bulunmuyor.

Ancak söylenenlere göre Maliye Bakanı Şimşek, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ile bir araya geldi ve öğretmen atamaları ile ilgili 10 binlik kontenjan teklif etti ve yine söylentiye göre Yusuf Tekin bu rakamı reddetti. Bu sebeple yeniden görüşmeler başladı. Bakan Tekin'in anlaşmaya varabilmesi için hem maliyeden hem de hazineden olumlu bir yanıt gelmesi bekleniyor.

Mülakatsız 68 Bin Öğretmen Ataması

Bu yıl kayan atama takvimi ile birlikte sabırlar taştı. 81 ilden milyonlarca öğretmen tek yürek 68.000 öğretmen alımı yapılması için Ulus'ta bir araya gelmek için seferberlik başlattı. Mülakatsız 68.000 öğretmen ataması sloganı ile yola çıkacak yüzlerce öğretmen adayı 27 Nisan Günü Ulus meydanında bir araya gelecek. Sosyal medyada düzenlenen etkinliğe dair paylaşılan afişler oldukça ilgi gördü.

Ankara Ulus meydanında 27 Nisan saat 14.00'da bir araya gelecek topluluk 9 aylık mücadelenin ardından zafer kazanmayı bekliyor. Bu süreci heyecanla bekleyen öğretmenler tarafından hazırlanmış bazı özel afişler toplumda yer edinmiş, kült haline gelmiş “öğretmen ataması” dendiğinde ilk akla gelen kişilere de özel davetiye basıldı.

Aşağıda birkaç adet örneğini inceleyebilirsiniz:

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
5 Yorum