24 Nisan Çarşamba günü okullar kapalı mı? Eğitime 1 gün ara mı verilecek?

24 Nisan Çarşamba günü okullar kapalı mı? Eğitime 1 gün ara mı verilecek?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın ertesi eğitime ara mı verilecek? Tüm yurtta coşku ile kutlanan 23 Nisan gününün ardından okulların yeniden eğitim faaliyetlerine dönebilmesi için bir günlük resmi tatil mi olacak. İşte merak edilenler

Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Kanununda belirtilen kurallara göre 23 Nisan Çocuk Bayramı'nın ertesi günü okullar eğitimi açılıyor mu? Bu yıl coşkulu şekilde gerçekleştirilen ve etkinlikleri bir hafta boyunca devam edecek olan 23 Nisan günü 81 ilde tüm okullarda coşku ile kutlandı.

Bakanlığın resmi tatiller takviminde yer alan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm gün ilkokul ve ortaokul derecesindeki kurumlarda ve bankalarda tatil ilan ediliyor. Peki 23 Nisan gününün ertesi 24 Nisan Çarşamba günü bu yıl tatil mi olacak?

24 Nisan Çarşamba Okullar Tatil mi?

Bakanlık tarafından belirtilen kurallar gereğince 23 Nisan gününün ertesi günü 24 Nisan için resmi tatil veya yarım gün uygulaması bulunmuyor. Bu nedenle 24 Nisan Çarşamba günü Bakanlığa bağlı okullarda eğitim faaliyetleri kesintisiz şekilde devam edecek.

Milli Eğitimin paylaşmış olduğu resmi tatiller takviminde 23 Nisan günü, 19 Mayıs günü, 30 Ağustos günü ve 29 Ekim günü zorunlu olarak okulların ve iş yerlerinin kapatılması gerekiyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
7 Yorum