23 Nisan resmi tatil mi? Hangi gün kutlanacak! Ara tatil ile birleşir mi?

23 Nisan resmi tatil mi? Hangi gün kutlanacak! Ara tatil ile birleşir mi?

Nisan ayı içerisinde kutlanacak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl ara tatile denk gelir mi? Öğretmen, öğrenci ve velilerin yakından takip ettiği 2023-2024 eğitim öğretim yılı takviminde yer alan 23 Nisan Günü tatil mi oldu? İşte detaylar…

Her yıl olduğu gibi 2023-2024 eğitim öğretim yılının programında yer verilen 23 Nisan Günü bu yılda resmi tatil ilan edildi. Tüm eğitim kurumları ve resmi daireler o güne özel kapalı olacak. Peki 23 Nisan bu yıl hangi güne denk geliyor? Ara tatilde birleşme ihtimali var mı?

23 Nisan 2024 yılı içerisinde Salı gününe denk geliyor. Bu yıl Bakanlığa bağlı olarak eğitim veren ilkokul, ortaokul ve liselerde ara tatil 8 ve 12 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu nedenle eğitim kurumları 8 Nisan Pazartesi günü ile 12 Nisan Cuma günü aralığında kapalı olacak. Ara tatil sonrası yeniden eğitim başlangıcı 15 Nisan Pazartesi günü olacak.

23 Nisan Ara Tatil ile Birleşecek mi?

Paylaşılan takvime göre bu yıl ara tatil ile 23 Nisan'ın bir bağlantısı bulunmuyor. Cumartesi ve Pazar tatilinin ardından 22 Nisan Pazartesi günü eğitime başlayacak öğrenciler 23 Nisan Salı günü tam gün tatil yapacak. 22 Nisan Pazartesi günü yarım gün tatil bulunmuyor

23-nisan-resmi-tatil-mi-hangi-gun-kutlanacak-ara-tatil-ile-birlesir-mi.jpg

Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Kanunu’nda paylaşılan dini ve resmi tatiller:

Resmi Tatiller

  • Yılbaşı günü ve 1 Mayıs resmi tatil

  • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

  • 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı

  • 30 Ağustos Zafer Bayramı

Dini Tatiller

- Ramazan Bayramı Arefe günü öğleden sonra itibarıyla 3,5 gün

- Kurban Bayramı Arefe günü öğleden sonra itibarıyla 4,5 gün

- 1 Ocak yılbaşı tatili

- 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.