2024 öğretmen atamasında “en çok kontenjan” verilecek branşlar!

2024 öğretmen atamasında “en çok kontenjan” verilecek branşlar!

2024 öğretmen atama takviminin belli olmasına çok az bir süre kala en çok merak edilen soru hangi branştan ne kadar öğretmen alımı yapılacak? oldu. Konu ile ilgili Bakan Tekin en çok ihtiyaç olunan 3 branşı paylaştı. İşte merak edilenler…

Bu yıl öğretmen atamaları için verilecek kontenjan sayısının sınırlı tutulacağına yönelik yapılan açıklamaların ardından acaba hangi branş ne kadar kontenjan alır? sorusu merak edildi. Geçtiğimiz yıl nasıl bir uygulama yapıldı? Konu ile ilgili Bakan Tekin ilk 3 sırada hangi branşları dile getirdi?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in atama sayısını belirleyebilmesi için Hazine ve Maliye Bakanlığından yanıt gelmesi bekleniyor. Yapılacak bütçe görüşmelerinin ardından en çok alım yapılacak bölümlerden en az alım yapılacak bölümlere doğru bir liste oluşturulacak. Peki ilk sıralarda hangi bölümler yer alacak?

En Çok Ataması Yapılan 3 Branş!

Daha önce yapılan uygulamalara göz atalım. Geçtiğimiz yıl en fazla alım yapılan öğretmenlik branşları sırasında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Beden Eğitimi, Fen Bilimleri, İlköğretim Matematik ve İngilizce ilk sıralarda yer alıyor. Bakan Tekin bu konuyla ilgili ne söylüyor?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ile yapılan röportaj sırasında zikrettiği ilk 3 branş arasında şunlar yer alıyor:

  • Sınıf Öğretmenliği

  • Özel Eğitim Öğretmenliği

  • Yabancı Dil Öğretmenliği

2024 öğretmen alımı sayısı belli olduğunda belirtilen ilk 3 sıradaki kontenjana daha fazla ağırlık verilmesi bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
31 Yorum