2024 Öğretmen ataması: Yüksek kontenjan hakkı!

2024 Öğretmen ataması: Yüksek kontenjan hakkı!

2024 yılında ne kadar öğretmen atanacak? Atama başvuruları ne zaman başlıyor? Yüksek kontenjan hakkı verilen bölümler 2024 yılı öğretmen atama ve kontenjan bilgisi…

Ramazan Bayramı geride kaldı. Hafta sonu ile birlikte yeni bir dönem başlıyor. Nisan ayının ortasında olunmasına rağmen atama konusuyla ilgili herhangi bir açıklama bulunmuyor. 2024 yılı öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? belirsizlik sürüyor. Ancak 2024 KPSS sınavı öncesinde hükümet tarafından konu ile ilgili bir açıklama yapılması ve 2023 yılı ile öğretmen alımı yapılması bekleniyor.

Öğretmen atama takviminin paylaşılmamış olmasına rağmen belirsizlik ortamında personel alımı yapılması beklenen 100 farklı branş bulunuyor. Hangi branşlara ne kadar alım olur? En çok personel alımı hangi branşa verilir? araştırıldı. Ortaya farklı sonuçlar çıkarıldı.

2024-ogretmen-atamasi-yuksek-kontenjan-hakki.webp

Geçtiğimiz yıl 45 bin öğretmen alımı yapılmıştı. Bu yıl ne kadar kontenjan verilecek ve branşlara göre dağılım nasıl olacak? henüz bilinmiyor. Ancak geçtiğimiz yıl uygulanan kontenjan dağılımı göz önüne alındığında 3 farklı branş öne çıkıyor.

Son öğretmen alımı doğrultusunda en çok verilen kontenjanlar göz önünde bulundurularak yüksek ihtimalle öğretmen alımı için kontenjanının yükselmesi beklenen işte o branşlar:

  • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

  • Türkçe

  • İngilizce

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
18 Yorum