Yüzlercesi müjde ile atama kararını iptal ettirdi ama artık çok geçti!

Yüzlercesi müjde ile atama kararını iptal ettirdi ama artık çok geçti!
Milli Eğitim Bakanlığı ikinci il içi ve il dışı atama müjdesini verdi. Bu sayede ilk atamalarda herhangi bir kuruma yerleşemeyenler için yeni bir fırsat alanı oluştu. Fakat bir grup vardı ki onlar için artık çok geçti…

Normal şartlarda iller arası ya da il içi isteğe bağlı atama başvurusunda yayınlanan kılavuzda yer verilmeyen bazı detaylar ikinci kez verilen bu hakkın oluşacağı başvuru döneminde ortaya çıktı. Bakanlık yeniden hazırlamış olduğu duyuruda “2024 yaz dönemi” diyerek başladığı o dikkat metninde başvuruda bulunamayacaklara yer verdi.

İlk atamada istediği pozisyona yerleşemeyenler ikinci atamada bu hakkını kullanabilecek. Peki ya başvuruda bulunup belirli bir pozisyona yerleşenler, fakat yeni gelen duyuru ile iptal ettirenler ne yapacak?

Böyle bir durumda olanlar için mağduriyet söz konusu olabilir. Zira bakanlık tarafından paylaşılan o duyuru metninde “İl içi ya da iller arası yer değişikliği başvurusunda bulunmuş yer değiştirme işlemi gerçekleşmiş ardından atamalarını iptal ettirmiş olan öğretmenler için başvuruda bulunamayacaklardır” ibaresini kullandı.

Öte yanda il içi ya da iller arası isteğe bağlı yer değişimi işlemi gerçekleşen öğretmenler de bu duyuru kapsamında başvuruda bulunamayacak.

Meb Hocam / ÖZEL HABER