Yusuf Tekin'den açıklama! Öğretmen atama sayısı önümüzdeki günlerde duyurulacak

Yusuf Tekin'den açıklama! Öğretmen atama sayısı önümüzdeki günlerde duyurulacak

Atama bekleyen öğretmen adaylarını heyecanlandıran açıklama Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den geldi. Tekin, öğretmen atamasının ve sürecin detaylarının yakında paylaşılacağını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, atama bekleyen binlerce öğretmeni sevindiren önemli bir açıklama yaptı.

2023 KPSS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte gözler MEB'e çevrilmişti. Yeni yapılan KPSS ile birlikte öğretmen atamaları ne zaman yapılacak ? kaç öğretmen alımı olacak merak edilirken, önemli bir açıklama Bakan Tekin'den geldi.

Öğretmen atama sayısı önümüzdeki günlerde duyurulacak

Öğretmen atamaları konusunda açıklama yapan Tekin, atama sayısı ve sürecine dair detayları yakın günlerde paylaşacaklarını ifade ederek Mart ayına kadar sürecin tamamlanmış olacağını duyurdu.

Mutlaka atama olacak

2023 KPSS puanına göre mutlaka bir atama olacağını açıklayan Bakan, durumun Maliye ile bağlantılı olduğunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile değerlendirmelerin yapıldığını ve Mart ayına kadar sürecin tamamlanacağını vurguladı. Bakan Tekin bu kapsamda, atanacak öğretmen sayısı ve süreç ile ilgili detayları önümüzde ki günlerde duyurulacağını sözlerine ekledi.

mehhocam.com/özel

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.