YKS Şampiyonu Olsanız Bile Lise Sonda Sınıfta Kalabilirsiniz

YKS Şampiyonu Olsanız Bile Lise Sonda Sınıfta Kalabilirsiniz

Milli Eğitim Bakanlığının İl müdürlüklerinden istediği raporlarda da açıkça belirtildiği üzere öğrencilerin okula devam etmeleri konusunda büyük sorunların olduğu anlaşıldı. Bakanlık öyle bir önlem aldı ki YKS şampiyonu olsanız bile liseyi tekrar okumak zorunda kalabilirsiniz. Detaylar haberimizde...

Ortaöğretim kurumları yönetmeliğinin Devam Devamsızlık ve İlişik Kesme başlığı altındaki 5.a.(Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir.) maddesi gereği ders durumları ne olursa olsun devamsızlıkları belirli süreleri aşan öğrenciler sınıf tekrarına bırakılırlar.

Yukarıdaki madde de açıkça görülebileceği üzere öğrencilerin devamsızlık yapmaları durumunda bir yıl daha mevcut sınıflarını okumak zorunda kalma durumları söz konusudur.

Yani öğrenciler YKS'de tam puan da çıkarsalar, Milli Eğitim Bakanlığı konuya sert bir şekilde son noktayı koymuş durumda olduğundan dolayı herhangi bir itiraz veya hak öğrencilere tanınmayacaktır.

Meb Hocam / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
5 Yorum