Yeni DYK yönergesine göre bu sınıflarda DYK açılmayacak

Yeni DYK yönergesine göre bu sınıflarda DYK açılmayacak

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 2024 DYK yönergesini güncelledi. Yeni Dyk kılavuzuna göre 6, 7, 9 ve 10.sınıflar için Destekleme Kursu açılmayacak. İşte detaylar..

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in DYK'lar eskiye dönecek açıklamasından kısa bir süre sonra MEB DYK yönergesinde değişiklik yaptı.

Yeni DYK yönergesine göre bu sınıflarda DYK açılmayacak

Yapılan güncel değişiklik ile birlikte,7, 9 ve 10.sınıflar için Destekleme Kursu açılmayacak. Güncel DYK yönergesine göre 8. sınıflar ile 11,12. sınıflar ve mezun öğrenciler için belirlenen derslerden DYK kursları açılabilecek.

Öte yandan bir başka değişiklik ise, DYK komisyonlarına Rehber Öğretmenlerin de dahil edilmesi oldu. Yeni eğitim öğretim yılında okullarda açılacak DYK'larda rehber öğretmenler görev alabilecekler..

Güncel DYK yönergesinin yayımlanmasıyla birlikte binlerce öğretmen sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda DYK kurslarının 7, 9 ve 10.sınıflar için açılmamasının yerinde bir uygulama olacağını paylaştı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum