Yaz Tatili 2 Temmuz'a mı Kaldı? Kazanımlarda tarih düzenlemesi..

Yaz Tatili 2 Temmuz'a mı Kaldı? Kazanımlarda tarih düzenlemesi..

Yaşanan deprem felaketi sonrasında okulların 71 ilimizde 15 gün geç açılması sebebiyle kazanımların öğrenciler verilme tarihi 2 Temmuz'a sarktı.. Peki Yaz Tatili 2 Temmuz'a mı Kaldı ?

6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremler sonrasında ülkemizde 71 ilimizde eğitim öğretim 15 gün gecikmeli olarak başlamıştı. Depremden etkilenen iller dışında eğitim öğretimin 15 gün geç başlaması sebebiyle, öğrencilere verilmesi gereken kazanımlarda 15 gün sarktı. Bir çok uygulamadan kazanımlarda tarih düzenlemesi yapıldı ve 2 Temmuz tarihine sarktı. Peki Yaz Tatili 2 Temmuz'a mı Kaldı ?

Yaz Tatili 2 Temmuz'a mı Kaldı ?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu konuyla ilgili olarak herhangi bir resmi açıklaması olmadı. Bakanlık tarafından açıklanan 2022 - 2023 Eğitim Öğretim yılı takvimine göre okullar normalde 16 Haziran 2023 tarihinde kapanacak. Sonrasında ise 29 Haziran - 2 Temmuz tarihleri arasında Kurban Bayramı resmi tatili olacağı için yaz tatilinin 2 temmuz tarihine sarkması pek mümkün durmuyor. Ancak Bakanlığın alacağı karar ile birlikte 2022 - 2023 eğitim öğretim yılının tamamlanma tarihi 23 Haziran 2023 tarihine uzatılabilmesi kuvvetle muhtemel.

Deprem bölgesinde okullar kademeli açılıyor

Öte yandan yaşanan deprem sonrasında depremden etkilenen 10 ilimizde eğitim öğretim kademeli olarak başlatıldı. ilk olarak 1 Mart 2023 tarihinde Şanlıurfa, Kilis, Adana ve Diyarbakırda eğitim öğretim başladı. Ardından 2. kategoride bulunan Osmaniye ve Gaziantep'te ise okullar 13 Mart 2023 tarihinde başlayacak. Depremden en çok etkilenen Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya'da ise eğitim öğretim 27 Mart 2023 tarihinde başlayacak

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum