Yakında zamanda yeni öğretmen atama tarihi açıklanacak

Yakında zamanda yeni öğretmen atama tarihi açıklanacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Hürriyet gazetesine verdiği röportajda, yakın zaman yeni öğretmen atama tarihini duyuracaklarını söyledi. İşte detaylar

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bekleyiş içinde olan yüzlerce rehber öğretmen adayına müjdeli haberi Hürriyet Gazetesi aracılığıyla duyurdu. Bakan Özer, her okula 100 öğrenci başına bir rehber öğretmen ataması yapılacağını belirtirken, "Öğrencilerimizin psikolojik sağlığını desteklemek için elimizden gelen her türlü çabayı gösteriyoruz. Öncelikle deprem bölgelerinde ve ardından tüm Türkiye genelinde öğrencilerimizin yanında olacağız" dedi. Bu doğrultuda anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise fark etmeksizin, 100 öğrenci barındıran her okulda bir rehber öğretmen bulunması zorunlu hale getirilecek.

Yakında zamanda yeni öğretmen atama tarihi açıklanacak

Atama tarihi yakında açıklanacak şeklinde bilgi veren Bakan Özer, daha önceden de rehber öğretmenlere öncelik verme planları olduğunu ifade etmiş ve "Tüm öğrencilerin psikolojik danışmanlık hizmetlerine erişimini sağlayacağız. Her öğrenci kolaylıkla psikolojik destek hizmetlerine ulaşabilecek" şeklinde konuşmuştu. Şu anda 300 veya daha fazla öğrenci sayısına sahip okullara bir rehber öğretmen atanıyordu. Ancak alınan bu kararla birlikte, 100 öğrenci sayısını aşan tüm okullar rehber öğretmen kadrosu oluşturabilecek. Yeni atamalarda rehber öğretmenlere öncelik tanınacak. Atamaların ne zaman ve nasıl gerçekleştirileceği ise yakın bir zamanda duyurulacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
2 Yorum