Sonunda Ücretli Öğretmenler ile İlgili Kritik Konu TBMM Gündemine Girdi. Ücretli Öğretmen Maaşları..

Sonunda Ücretli Öğretmenler ile İlgili Kritik Konu TBMM Gündemine Girdi. Ücretli Öğretmen Maaşları..

Ücretli Öğretmenler ile İlgili Kritik Konu TBMM Gündemine Girdi. Ücretli Öğretmen Maaşları hakkında çarpıcı gerçeklere değinildi.

Ücretli Öğretmenler ile İlgili Kritik Konu TBMM Gündemine Girdi. Ücretli Öğretmen Maaşları hakkında çarpıcı gerçeklere değinildi. Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz TBMM içerisinde çok konuşulacak çarpıcı açıklamalara imza attı.

Konuşmasını sürdüren Filiz:

'Devlete bağlı eğitim kurumlarında ek ders karşılığı çalışan ücretli öğretmenler hiçbir özlük haklarına sahip olmadan asgari ücretin altında maaşla, yarım sigortayla çalıştırıldıklarını, ara ve yaz tatillerinde maaş alamadıklarını, yıllardır maddi manevi mağduriyetler yaşayarak devlete hizmet etmeye çalıştıklarını, aylık 2.500-4.600 TL arası maaş aldıklarını, beş yıl çalışsalar bile sigorta prim günlerinin bir buçuk yıla tekabül ettiğini, yaşanan hak kayıplarının telafi edilmesini ve ek ders ücretlerinin artırımlı ödenmesini talep etmektedirler. Millî Eğitim Bakanlığına sesleniyorum: Eğitimin kanayan yarası olan ücretli öğretmenlerin mağduriyetlerini giderin diyor, Genel Kurulu saygılarımla selamlıyorum.'

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.