Ücretli öğretmenler direksiyon sınavında görev alabilir mi?

Ücretli öğretmenler direksiyon sınavında görev alabilir mi?

Ücretli öğretmenler direksiyon sınavında görev alabilir mi? Milli Eğitim Bakanlığı, ehliyet alacak olan sürücü adaylarına teorik ve uygulamalı olmak üzere iki aşamalı bir sınav uygulamaktadır.

Ücretli öğretmenler direksiyon sınavında görev alabilir mi? Milli Eğitim Bakanlığı, ehliyet alacak olan sürücü adaylarına teorik ve uygulamalı olmak üzere iki aşamalı bir sınav uygulamaktadır. Her iki sınav da Bakanlığa bağlı il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından görevlendirilen personel tarafından gerçekleştirilmektedir. Teorik ve direksiyon uygulamalı sınavlarda görev alan komisyon üyelerine sınav başına belirli bir ücret ödenmektedir.

3593668-299ea120ce014e389fe51f6f9579c852-1366x1366-001.jpg

Ehliyet sınavlarında görev alan komisyonlara ödenen ücretler, sürücü adaylarının ehliyet alabilmeleri için yapılan teorik ve uygulamalı sınavlarda görev yapan Milli Eğitim Bakanlığı personeline ödenir. Teorik sınavda görev alan personellere ödeme, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl Ocak-Haziran ve Temmuz-Aralık ayları arasında gerçekleştirilecek sınavlarda görev alacaklar için belirlenen gözetmen ücreti şeklinde yapılır. Ehliyet sınavlarının uygulamalı aşaması olan direksiyon sınavında görev alacak komisyon üyelerinin ücreti ise Milli Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği'nin geçici 12. maddesiyle belirlenmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.