"Türkiye Yüzyılı'nın Yüz Akı 100 Eseri" MEB’in Albümünde Yerini Aldı

"Türkiye Yüzyılı'nın Yüz Akı 100 Eseri" MEB’in Albümünde Yerini Aldı

"Türkiye Yüzyılı'nın Yüz Akı 100 Eseri" MEB’in Albümünde Yerini Aldı

Milli Eğitim Bakanlı tarafından Cumhuriyetin 100.yılını özel birikim ve kazanımların yer aldığı "Türkiye Yüzyılı'nın Yüz Akı 100 Eseri" albümü hazırlanarak, dijital platformda yerini aldı.

Cumhuriyet'in 100. Yılına özel, Cumhuriyetin kuruluşundan bu zamana kadar öne çıkan birikim ve kazanımların milletin hafızasında yer alması için, inancın başarıya dönüştüğü öykülerin yer altığı eser MEB’in dijital platformunda yerini aldı.

Dünyada yankı uyandıran çalışmaların öne çıkmasını sağlamak, çocukların düşüncelerinde yeni ufuklar oluşturmak, ilham vermek ve onları cesaretlendirme amacı ile seçilmiş olan çalışma özetleri ve bunlara ait dijital içeriklerin yer aldığı "Türkiye Yüzyılı'nın Yüz Akı 100 Eseri" albümü hazırlandı.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEGİDEK) tarafından geliştirilmiş olan eser, Milli Eğitim Bakanlığının Yüzüncü Yıl Galerisi'nde " yayımlandı.

TOGG, Milli Muharip Uçağı, TCG Anadolu Gemisi, İstanbul Havalimanı, Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, Yusufeli Barajı ve Hidroelektrik Santrali, insansız hava aracı, milli tank, millet bahçeleri projesi, şehir hastaneleri gibi birçok çalışmanın, öğrenci, öğretmen ve velilerin istifadesine sunuldu.


"ELDE EDİLEN BAŞARILAR GURUR VERİCİ"

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin de yayımlanmış olan albüm ile ilgili olarak şu değerlendirmelerde bulundu: "Ülkemizin farklı sektörlerinden ve coğrafyalarından iyi uygulama örneklerinin yer aldığı bu çalışmanın amacı, öğretmenlerimize ilham vermek, öğrencilerimize yeni fikirler kazandırmak ve iyi uygulama örneklerini artırmaktır. Eğitimden sağlığa, ulaştırmadan enerjiye, milli teknolojiden savunma sanayisine ve otomotive kadar her alanda elde edilen başarılar gurur vericidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde hayata geçirilen övünç kaynağı bu projelere emek veren ve katkılarını esirgemeyen herkese şükranlarımı sunuyorum." İfadelerini dile getirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.