Türkiye Yüzyılı’nın Yüz Akı 100 Eseri

Türkiye Yüzyılı’nın Yüz Akı 100 Eseri
Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcı olan Cumhuriyetin 100. yılının ülkemizin dört bir yanında ve yurt dışı temsilciliklerimizde büyük bir coşkuyla kutlanmaktadır.Bu kapsamda ülkemiz tarihinde en önemli yer tutan 100 eserimiz seçilmiştir.

Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcı olan Cumhuriyetin 100. yılının ülkemizin dört bir yanında ve yurt dışı temsilciliklerimizde büyük bir coşkuyla kutlanmaktadır.
Bu kapsamda ülkemiz tarihinde en önemli yer tutan 100 eserimiz seçilmiştir.

Ülke ve millet olarak tarih boyunca elde ettiğimiz pek çok başarımız övünç kaynağımızdır. Cumhuriyetimizin 100. yılında, ülkemizin bu zamana kadarki birikimlerini ve kazanımlarını milletimizin hafızasında tazelemek ve inancın başarıya dönüşme öyküsünün hatırasını yaşatmak amaçlanmaktadır.

Bu amaç doğrultusunda, dünyada yankı uyandıran çalışmalarımızın görünürlüğünü artırmak, çocuklarımızın ufkunu genişletmek, onlara ilham vermek ve onları cesaretlendirmek üzere seçili çalışma özetlerinin ve bu çalışmalara ait dijital içeriklerin yer aldığı “TÜRKİYE YÜZYILI’NIN YÜZ AKI 100 ESERİ” albümü hazırlanmış ve YEĞİTEK tarafından geliştirilen Millî Eğitim Bakanlığı’nın Yüzüncü Yıl Galerisinde yayınlanmıştır.

Millî Eğitim Bakanlığı’nın Yüzüncü Yıl Galerisinde ulaşmak için tıklayınız..

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.