PTT’den ihtiyaç sahiplerine kış desteği

PTT’den ihtiyaç sahiplerine kış desteği

PTT’den bu defa tam tamına 2500 TL kış desteği alabilirsiniz. İhtiyaç sahibi vatandaşlar için PTT'den yeni destek ödemesi haberi geldi. Başvuru koşulları ve merak edilen tüm detaylar haberimizin devamında sizlerle...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gerçekleşen sosyal yardım destek fırsatları PTT aracılığı ile vatandaşlara sunuluyor. Peki başvuru şartları neler? Kimler bu destekten yararlanabilir? İşte tüm detaylar..

PTT’den 2500 TL kış desteği

Dar gelirli veya geliri olmayan ihtiyaç sahibi kişiler belli kriterlere sahip olması durumunda PTT’de aracılığıyla farklı sosyal yardım ödemeleri yapılmaktadır. Bunlardan biri de doğal gaz yardımı desteği. Söz konusu destekten faydalanmak isteyen kişilerin bu yardımı almak için gelir durumuna bakılmakta. Doğalgaz desteğinden hem ev sahipleri hem de kiracılar faydalanabilir.

Doğalgaz yardımı başvurusu yapmak isteyen kişilerin önce hane içinde kişi başına düşen geliri tespit değerlendirmesin sonrasında uygun olup olunmadığına bakılacaktır. Şayet hanedeki kişi başına düşen gelir Asgari ücretin üçte birinden daha az ise başvuru yaparak bu destekten yararlanabilirsiniz. Doğalgaz tüketim desteği ile ve ilçe olarak farklı miktarlarda ödenmekte ve kış ayları süresince ödeme yapılacaktır.

2023 Doğalgaz desteği başvuru ve ödemeler

Doğalgaz yardımı alabilmek için ilk önce başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarından veya e-devlet platformu üzerinden başvuru işlemleri yapılmaktadır. Başvurusu onaylanan kişiler T.C kimlik kartları ve doğalgaz faturaları ile birlikte PTT şubesine giderek Doğalgaz destek yardımını kolaylıkla alabilirler. Doğalgaz destek ödemesi de diğer ödemeler gibi belirli aralıklarla değişkenlik gösterebilir. Ayrıca il ve ilçe durumuna göre de tutarlar değişe bilir.

Doğalgaz yardımı ödeneği 2023 yılında Büyük şehirlerde 2.500 TL olarak ödenirken küçük şehirlerde ise 900 TL’den başlayan turlarda ödenmektedir. Bulunduğunuz il İstanbul gibi büyük bir şehirse ise 2500 TL fatura desteği almanızın mümkündür. Ödemeler T.C kimlik kartı ve adınızı soyadınıza kayıtlı olan fatura ile yapılacaktır. T.C kimlik kartı ve fatura ile birlikte PTT şubelerine giderek Doğalgaz sosyal destek ödemesi imkanından yararlanabilirsiniz. Söz konusu tüketim desteğinden faydalanmak için önünüzde daha 3 ay var. Mart nisan mayıs aylarında da PTT’den doğalgaz yardımı imkanı sunulmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.