ÖZEL HABER! STAJ VE ÇIRAKLIK MAĞDURLARI ANKARA ULUSTA! SON DAKİKA!

ÖZEL HABER! STAJ VE ÇIRAKLIK MAĞDURLARI ANKARA ULUSTA! SON DAKİKA!

EYT kapsamında umdukları gibi bir sonuca varamayan Staj ve çıraklık mağdurları. Sosyal medya üzerinden sesini duyurmaya çalıştı.

STAJ VE ÇIRAKLIK MAĞDURLARI ANKARA ULUSTA!

Günlerdir Twitter üzerinden #StajyerAnkaraUlusta hastag’i ile birlikte EYT mağdurları sesini duyurmaya çalışıyor. Mağdurların sesini duyurmamız adına mebhocam.com olarak sizler için özel haber yaptık.

EYT kapsamında umdukları gibi bir sonuca varamayan Staj ve çıraklık mağdurları. Sosyal medya üzerinden sesini duyurmaya çalıştı. Sosyal medyanın gücü her zamanki gibi işe yaramışa benziyor. ‘’Staj SSK başlangıcı’’ sayılsın şeklinde talepleri bulunuyor. Bu talepler zaman zaman haber programlarında da yer aldı.

STAJ VE ÇIRAKLIK MAĞDURLARI ANKARA ULUSTA1

SIRADAKİ ADIM ANKARA’DA BİR ARAYA GELMEK!

12 Mart Pazar günü saat 12.00’de Ulus Meydan’da bir araya gelinecek ve basın açıklaması yapılacak.

STAJ VE ÇIRAKLIK MAĞDURLARI ANKARA ULUSTA3

STAJ GİRİŞ TARİHİ

Staj giriş tarihlerinin de EYT kapsamına alınmasını isteyen mağdurlar seslerini meclis koridorların da duyurmaya çalışıyor. Son ana kadar da mücadeleleri ve ümitleri sona ermeyeceğe benziyor.

STAJ VE ÇIRAKLIK MAĞDURLARI ANKARA ULUSTA2

BASIN TOPLANTISINDAKİ TALEPLER

Staj mağdurları adına Twitter’da açıklama yapan Dernek Başkanı Mali Müşavir Ferhat Salman ‘’Bütün mağdurları 12 Mart Pazar günü için ulus meydana davet etti. Talepleri ise şu şekilde açıkladı: ‘’ Mecburi Staj adı altında, her işte çalıştırılıp, sigorta kartı, numarası verilip, sigortanız yapıldı şanslısınız denilip mağdur edilen bizler, bu mağduriyetin bitmesini, Staj giriş tarihimizin SSK başlangıcı olmasını istiyoruz’’. Bizlerde umuyoruz ki Staj ve çıraklık mağdurlarının sesi yeterince duyulur ve yetkililer tarafından bir açıklama gelir.

Mağdurların sesini duyurmak için yapmış olduğumuz bu özel haber ‘de gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya çalışacağız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
6 Yorum