ÖSYM Son Dakika! 2024 KPSS Ortaöğretim ve Önlisans başvuru tarihleri belli oldu!

ÖSYM Son Dakika! 2024 KPSS Ortaöğretim ve Önlisans başvuru tarihleri belli oldu!

ÖSYM tarafından başlatılan ve kısa süre önce kapanan KPSS lisans başvuru ekranının ardından beklenen haber geldi. 2024 yılı KPSS önlisans ve ortaöğretim sınavları için başvuru tarihleri belli oldu.

ÖSYM tarafından paylaşılan işte 2024 sınav takvimi 2024 yılı itibariyle uygulamaya alınacak merkezi sınavlar için beklenen açıklama geldi. KPSS önlisans sınavına girecek olan adaylar, bu yıl 1 Eylül tarihinde yapılacak sınav için Temmuz ayında başvurusunu iletilebilecek.

2 yılda bir düzenlenen KPSS ön lisans sınavı bu yıl da gerçekleşecek. 1 Eylül'de uygulanacak KPSS ön lisans sınavının başvuru tarihleri ne oldu?

ÖSYM konu ile ilgili paylaştığı 2023-2024 yılı eğitim öğretim takviminde KPSS ön lisans sınav başvurusu ile ilgili açıklamada bulundu. KPSS önlisans 2024 başvuruları 13 Haziran tarihinde başlayıp 2 Temmuz tarihinde sona erecek. Bu demek oluyor ki; önümüzdeki 2 haftalık süreçte başvuru ekranı aktif hale getirilecek.

2024 KPSS Ortaöğretim Sınavı Başvuru Tarihi Ne Zaman Oldu?

Sınav için hazırlıklarını sürdüren bir diğer grup KPSS ortaöğretim öğrencileriydi. ÖSYM KPSS ortaöğretim sınavı ile ilgili güncel bir duyuruda bulundu. Yılda iki kez düzenlenen ve bu yıla denk gelen lise mezunlarının girdiği KPSS ortaöğretim sınavı bu yıl 15 Eylül tarihinde yapılacak ancak başvurular Temmuz ayında alınacak.

KPSS ortaöğretim sınav başvurusu ne zaman yapılabilir? ÖSYM konu ile ilgili paylaştığı sınav takviminde şu bilgiye yer verdi: “KPSS 2024 ortaöğretim sınavı için başvurular 18 Temmuz tarihinde başlayarak 30 Temmuz tarihinde sona erecek.”