Okulların Açılış Tarihi İle İlgili Flash Gelişme: Hangi İller Tatile Dahil Edilecek? 1.2.3.4.5.6.7.8.9.10.11.12. Sınıf

Okulların Açılış Tarihi İle İlgili Flash Gelişme: Hangi İller Tatile Dahil Edilecek? 1.2.3.4.5.6.7.8.9.10.11.12. Sınıf

Ohal bölgesindeki okulların açılış tarihi 3 grup halinde ele alınıyor. Ancak Şanlıurfa ve Kayseri'den de okulları bir süre tatil edin sesleri yükseliyor.

Okulların Açılış Tarihi İle İlgili Flash Gelişme: Hangi İller Tatile Dahil Edilecek? 1.2.3.4.5.6.7.8.9.10.11.12. Sınıf

Şanlıurfa'da bazı veliler çocuklarımızı kim koruyacak diye öğrencilerini okula göndermeme kararı aldı. Depremden etkilenen 10 il dışında Kayseri'de bugün gerçekleşesen 4.4 büyüklüğündeki deprem okullarda paniğe sebep oldu. Saat itibariyle öğlenci olan öğrenci grupları depremi hissettiler.

Haliyle bu illerde okullar tatil mi edilecek sorusu akıllara geliyor.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama yapmadı ancak Şanlıurfa velileri okulların bir süre tatil edilmesini talep diyor.

Konumu bakımından depremden diğer 10 il gibi zarar görmese de Şanlıurfa ve Kayserililer her gün diken üstünde yaşadıklarını ifade ediyorlar.

Bu iki ilde tatil kararı alınırsa bu haber sayfası üzerinden doğrudan görebileceksiniz.

DEPREM BÖLGESİNDE OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Deprem nedeniyle eğitime ara verilen illerde, sağlam raporu olmayan hiçbir binada eğitim öğretimi başlatmayacaklarını ifade eden Bakan Özer, Gaziantep ve Osmaniye'de eğitim öğretime 1 Mart'a kadar verilen arayı 13 Mart'a kadar uzattıklarını söyledi.

Bakan Özer ''Adana, Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa'da merkez ve tüm ilçelerde 1 Mart itibarıyla eğitim ve öğretime başlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş ve Hatay'da ise eğitim öğretime verilen ara 27 Mart'a kadar uzatıldı.

Bakan Özer, "10 ilimizde eğitim öğretime geçişi il bazlı değil ilçe ve okul bazlı sürdüreceğiz. 3 ayrı kategoride yer alan illerimizde okullarımızın sağlamlık raporlarına göre farklı zamanlarda eğitim öğretime başlayacağız." dedi.

10 İLDE OKULLARIN AÇILIŞ TARİHLERİ

Gaziantep ve Osmaniye'de 13 Mart'ta,

Adana, Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa'da 1 Mart'ta ve

Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş ve Hatay'da ise 27 Mart'ta okullar açılacak. İl bazlı dağılım

"10 İLDE İKİNCİ DÖNEM DEVAM ZORUNLULUĞU ARAMIYORUZ"

Şu anda bizim hasarımız diğer binalara göre çok az. 20 bin 868 binamızın 24'ü yıkıldı. Tüm okulların hasar tespit raporunu almadan eğitim öğretimi başlatmayacağız. Bu hafta içinde tüm okulların hasar tespitini yapacağız.

10 ildeki öğrencilerde ikinci dönem devam zorunluluğu aramıyoruz. Bunu daha önce açıklamıştık.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum