Okul Yöneticilerinin Yer Değiştirme Takvimi Değişti

Okul Yöneticilerinin Yer Değiştirme Takvimi Değişti

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda müdür veya müdür yardımcısı olanların aynı kurumda dört veya sekiz yılı doldurmaları sebebiyle yer değiştirme tercihlerinde bulunacakları daha önce bakanlığın yayınladığı kılavuzda belirtilmişti. Ancak 1-3 Nisan tarihlerinde kurum tercihlerinde bulunması gereken yöneticiler için takvim değiştirildi. Peki yeni takvime göre süreç nasıl işleyecek?

Aynı kurumda 4 veya 8 yıllığına görevlendirilmiş olan okul yöneticileri için süreç geç başladı. 1-3 Nisan tarihlerinde yapılması gereken tercih işlemleri 2-5 Nisan tarihlerinde yapılacaktır. Okul yöneticilerinin en geç 5 Nisan tarihinde mesai bitimine kadar tercih işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

Görevlendirmeler yöneticilerin ek2 belge puanına göre yapılacaktır. Her koşulda aynı kurumda 8 yılını doldurmuş olan yöneticilere başka bir kurumu tercih edeceklerdir.

okul-yoneticilerinin-gorevlendirilmesi-islemleri.jpg

İşte Görevlendirme ve Tercih Takvimi

- Yeniden görevlendirme başvurularının elektronik ortamda alınması. 02-05 Nisan

- Yeniden görevlendirme başvurularının onaylanması. 02-08 Nisan

- Yeniden görevlendirme sonuçlarının ilanı. 15 Nisan

- Yeniden görevlendirilen yöneticilerin göreve başlatılması. 12 Temmuz

Meb Hocam / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum