Okul Müdürleri ve Müdür Yardımcıları yeniden değerlendirmeye alarak atanacaklar

Okul Müdürleri ve Müdür Yardımcıları yeniden değerlendirmeye alarak atanacaklar
Yeni düzenlenen ÖMK ile Milli Eğitim camiasına çok sayıda yenilik geliyor. Bundan böyle yönetici görevlendirme işlemleri değişecek. Peki yeni görevlendirme işlemleri nasıl yapılacak?

Önümüzdeki eğitim öğretim yılı yani 2025 yılından itibaren, müdür veya müdür yardımcısı olarak atanmak isteyenler isteyenler için Milli Eğitim Akademisi tarafından düzenlenen eğitimlere yönetici adayları zorunlu olarak katılacaklar.

Milli Eğitim Akademisi tarafından düzenlenen eğitimler neticesinde yönetici adayları hem yazılı hem de sözlü sınavlardan geçecekler. Milli Eğitim Akademisi tarafından düzenlenecek olan bu eğitimlerde başarı notu olarak 60 barajı belirlenmiştir.

Milli Eğitim Akademisi'nin düzenlediği yönetici yetiştirme programlarından aldıkları sınav puanına göre sıralanacaklar ve atamalar da bu sıralama neticesinde belli olacaktır. EKYS olarak belirtilen Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı'nın akıbetinin ne olacağı ise şimdilik belli değildir. Ancak yönetici olmak isteyen öğretmenler önemli eğitimlerin sonucunda söz konusu yöneticilik kadrolarına atanabileceklerdir.

Meb Hocam / ÖZEL HABER