Öğretmenlerin Ocak ayı ek ders ücretleri belli oldu

Öğretmenlerin Ocak ayı ek ders ücretleri belli oldu

Hakem heyetinin memur maaşlarına Ocak ayında yüzde 15 zam yapılması kararı sonrasında Öğretmenlerin Ocak ayı ek ders ücretleri belli oldu.. İşte 2024 Ocak ayı ek ders ücreti

Öğretmenlerin Ocak ayı ek ders ücretleri belli oldu

1 Ağustos 2023 tarihinden bu yana Memur Sen ile Hükümet arasında yürütülen toplu sözleşme görüşmelerinde memurların maaş zammı konusunda anlaşma çıkmayınca devreye hakem heyeti girdi.

Yaklaşık 1 haftadır çalışmalarını sürdüren ve bugün 5. kez toplanan hakem heyeti memur maaşlarına zam kararını hükümetin verdiği teklif ile aynı açıkladı. Hakem heyetinin kararına göre memur maaşlarına Ocak ayında yüzde 15 oranında zam gelecek. Peki durumda öğretmenlerin ek ders ücreti ne kadar olacak ?

Şu anda öğretmenlerin ek ders ücret yüzde 15 gelir vergisine göre 60,12 TL, bu tutar üzerine yapılacak yüzde 15 zam ile birlikte ek ders ücreti 70 TL civarında olacak. Ancak bu tutara Temmuz - Aralık arasında ki enflasyon farkı zammı yapılacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

6 Yorum