Öğretmenlerin idari izinleri devam edecek mi?  Hangi okullar açılacak?

Öğretmenlerin idari izinleri devam edecek mi? Hangi okullar açılacak?

Öğretmenlerin idari izinleri devam edecek mi? 6 Mart günü okullar açılacak mı? Hangi okullar açılacak? Yeni açılma planlanması nasıl?

Deprem bölgesindeki okullar 6 Mart Pazartesi günü açılıyor mu?

Deprem bölgesindeki okulların son durumu merak konusu. Konuyla ilgilenen kişiler Milli Eğitim Bakanlığının açıklamalarını yakından takip ediyor. Daha önceden 3 farklı döneme bölünen okulların açılma planlanmasında değişikliğe gidildi. 6 Mart günü okullar açılacak mı? Hangi okullar açılacak? Yeni açılma planlanması nasıl?

Afetten etkilenen okullar 6 Mart Pazartesi günü açılıyor mu3

Bakan Özer okulların açılış tarihiyle ilgili yapmış olduğu açıklamada 1 Mart bilgisini vermişti. Fakat yaşanan afetin büyüklüğünden dolayı illere göre bu tarihlerde değişikliğe gidildi. İşte açıklanan yeni takvim.

Yapılan ilk durum tespit çalışmalarına göre 3 ayrı kademede okulların açılmasına karar verilmişti.

Afetten etkilenen okullar 6 Mart Pazartesi günü açılıyor mu1

KADEMELİ OLARAK OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Birinci kategoride Diyarbakır, Kilis ve Şanlıurfa bulunuyor. Bu illerde 1 Martta eğitim başladı.

İkinci kategoride Osmaniye, Adana ve Gaziantep bulunuyor. İlk yapılan hasar tespit çalışmalarına göre 1 Martta açılmasına karar verilen okullar 13 Mart’a kadar uzatıldı.

Üçüncü kategoride Adıyaman, Kahramanmaraş, Hatay ve Malatya bulunuyor. . İlk yapılan hasar tespit çalışmalarına göre 1 Martta açılmasına karar verilen okullar 27 Mart’a kadar uzatıldı.

Afetten etkilenen okullar 6 Mart Pazartesi günü açılıyor mu2

Deprem bölgesinin dışında olan diğer illerin takvim planlamasında herhangi bir değişiklik bulunmuyor. Ayrıca deprem bölgesinden diğer bölgelere nakilleri gerçekleşen öğrenciler de ders görmeye başladı. İsteyen öğrenciler çevre illere nakil olabilecekler.

DEPREMDEN ETKİLENEN 11 İLDE 2. DÖNEM DEVAM ZORUNLULUĞU BULUNMUYOR

Deprem bölgesindeki öğretmenler ise idari izinde sayılmaya devam ediyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.