Öğretmenlerin hazırlık ödeneğine zam geliyor

Öğretmenlerin hazırlık ödeneğine zam geliyor

Öğretmenler eğitim öğretim yılı başında ödenecek olan hazırlık ödeneğine zam geliyor. İşte detaylar..

Bilindiği gibi her eğitim öğretim yılı başında öğretmenlere hazırlık ödeneği ödeniyor. Öğretmenlere ödenecek olan hazırlık ödeneğinin ne kadar olacağı ise, 2 senede bir gerçekleştirilen toplu sözleşme görüşmelerinde belirleniyor.

Öte yandan 2023 2024 Eğitim Öğretim yılı başında öğretmenlere ödenecek olan hazırlık ödeneğinin miktarı yaklaşık 2 yıl önce gerçekleştirilen toplu sözleşme görüşmelerinde bin 400 TL olarak belirlenmişti.

Artan enflasyon karşısında öğretmenlere ödenen hazırlık ödeneği 2 sene içinde eriyince, bu sene ödenecek olan bin 400 TL değerinde ki hazırlık ödeneğine zam yapılması neredeyse zorunluluk oldu.

f0ab0de9-b2djvcyxd9u77s02mbrrtv.jpeg

Öğretmenlerin hazırlık ödeneğine zam geliyor

Edindiğimiz bilgilere göre, 1 Ağustos tarihinde başlayacak olan 7 .dönem toplu sözleşme görüşmelerinde alınacak kararlar birlikte Eylül ayında öğretmenlere ödenecek olan hazırlık ödeneğine zam yapılacak. Zam miktarı henüz belli olmamakla birlikte, masada karara bağlanacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

10 Yorum