Öğretmenlerin Haziran seminerlerinin detayları netleşti

Öğretmenlerin Haziran seminerlerinin detayları netleşti

Öğretmenlerin Haziran ayı seminerlerinin detayları netleşti. Bakanlığın aldığı karar doğrultusunda öğretmenler haziran seminerlerini ÖBA üzerinden uzaktan olarak tamamlayabilecekler.. İşte detaylar

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Haziran ayı seminerleri ile ilgili olarak önemli bir açıklamada bulunmuştu.

Öğretmenlerin Haziran seminerlerinin detayları netleşti

Bakan Özer, eğitim öğretim yılı bitiminde ki sonraki haftada yürütülecek olan Haziran ayı seminerlerinin uzaktan yapılacağı müjdesini öğretmenlere vermişti. Bakan Özer'in bu açıklaması sonrasında haziran ayı seminerleri ile ilgili olarak Milli eğitim Bakanlığı resmi bir yazı yayımladı.

Bakanlık tarafından yayımlanan resmi yazıya şu şekilde ;

1) 19-23 Haziran 2023 tarihleri arasında yapılacak mesleki çalışma kapsamında ÖBA üzerinden açılacak eğitimler için 27 Haziran 2023 günü saat 23.59'a kadar süre verilecektir.

2) Öğretmenlerin belirtilen tarihler arasında ÖBA platformunda (oba.gov.tr) yer alan uzaktan eğitim faaliyetlerinden daha önce almadıkları en az bir eğitimi tamamlamaları durumunda Haziran 2023 dönemi mesleki çalışmalarını yapmış sayılacaklardır.

Öğretmenlerin ÖBA üzerinden yayımlanacak olan seminer videolarından en az birisini izlemeleri durumunda haziran ayı seminer çalışmaları tamamlanmış kabul edilecek ve bu çalışma karşılığında öğretmenlere haftalık 15 saat ek ders ödemesi yapılacak..

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.