Öğretmenlere ve öğrencilere telefon yasağı mı geliyor!

Öğretmenlere ve öğrencilere telefon yasağı mı geliyor!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, katıldığı bir televizyon programında eğitim gündemine dair merak edilenler cevapladı. Birçok konuya değinen Tekin, okullarda öğretmen ve öğrencilerin cep telefonu kullanımına ilişkinde açıklamalarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, geçtiğimiz akşam A Haber kanalında yayınlanan bir programa konuk oldu ve eğitim gündemine dair A'dan Z'ye birçok konu hakkında soruları cevapladı.

Binlerce öğretmenin takip ettiği programda Bakan Tekin, sosyal medya üzerinden sorular sorulara cevap verdi. Öğretmen atamalarından eğitim öğretime dair birçok konuda konuşan Bakan Tekin, okullarda kullanılan bazen problemlere yol açan cep telefonu kullanımı ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

yusuf-tekin-aa-2062713.jpg

Öğretmenlere ve öğrencilere telefon yasağı mı geliyor!

Okullarda cep telefonu ve tablet kullanımı ile ilgili hem öğretmenlerin hem de velilerin yakınması olduğunu belirten Bakan Tekin, "Öğretmenler ve veliler bu konudan yakınıyorlar. Dolayısıyla okulların tamamı için değil ama dersliklere sokulmasıyla ilgili bir tedbir alınmasının faydalı olacağını düşünüyorum. Başka tür problemler de çıkıyor, çocuklar sınıfta görüntü çekebiliyor... Hepsini tek pakette değerlendirip bir tedbir almakta fayda var" değerlendirmesinde bulundu.