Öğretmenlere Müjde! DYK açılabilecek branşlar genişliyor!

Öğretmenlere Müjde! DYK açılabilecek branşlar genişliyor!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, DYK'lar ile ilgili olarak, MEB'in bir çalışma yürüttüğünü ve önümüzdeki döneme yetişeceğini açıkladı.

DYK'lar ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı yeni bir çalışma yürütüyor. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 2.düzenlenen öğretmenler odası sohbetlerinde DYK'lar konusuna değindi.

Öğretmenlere Müjde! DYK açılabilecek branşlar genişliyor!

Çok fazla detay vermeyen Bakan Tekin, DYK'lar ile ilgili olarak yeni bir çalışmanın yapıldığını duyurdu. Bakan Tekin'in bu açıklamasına göre, DYK'lar ile ilgili sürecin pandemi öncesine dönüleceği ayrıca, DYK açılabilecek branşların genişleyeceği anlaşıldı.

MEB tarafından yürütülen DYK çalışmasının en kısa sürede kamuoyuna duyurulması ve 2023 2024 Eğitim Öğretim yılında uygulamaya alınması bekleniyor.

Öte yandan Bakan Tekin'in başlattığı öğretmenler odası sohbetlerinin ikincisi İstanbul'da gerçekleştirildi. MEBBİS üzerinden başvuruların alındığı sohbetlere öğretmenler katıldı ve Bakan Tekin'e sorularını yönelttiler..

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

26 Yorum