Öğretmenlere Artırımlı Ek Ders Ücreti Ödenmesi Amacıyla Dava Açıldı

Öğretmenlere Artırımlı Ek Ders Ücreti Ödenmesi Amacıyla Dava Açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan öğretmenlerin yüksek lisans veya doktora yapmaları durumunda ek dersleri artırımlı olarak ödenir. Ancak söz konusu durum belirli şartlar yerine getirildiğinde gerçekleşir. İşte bu şartların düzenlenmesi için Türk eğitim-sen dava açtı. Detaylar haberimizde...

Kamu Kurum ve kuruluşlarında görev yapan öğretmenlerin yüksek lisans yapmaları durumunda alacakları ek ders ücretlerine ek ödeme yapılır. Ancak bu ödeme öğretmenlerin sadece fiilen yerine getirdikleri ders görevleri üzerinden yapılır.

Okullarda ders görevi kapsamında ek ders ücreti almayan rehber öğretmenler, bt rehber öğretmenleri ve okul yöneticileri yüksek lisans ve doktora mezunu olmaları halinde bu haktan yararlanamazlar. Çünkü fiilen girdikleri ders sayısı ya yoktur ya da çok azdır.

Söz konusu öğretmenlere yapmış oldukları görevleri karşılığında tüm ücretin artırımlı ödenmesi amacıyla Türk eğitim-sen dava açtı.

Davanın kazanılması durumunda rehber öğretmen, bt rehber öğretmeni, okul yöneticileri haftalık aldıkları ek ders ücretinin %7'si ve %20'si tutarında bir de ek ücret alacaklardır.

Meb Hocam/ ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum