Öğretmenlerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sesleniş: Ek atama bekliyoruz! 100 bine tamamlansın!

Öğretmenlerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sesleniş: Ek atama bekliyoruz! 100 bine tamamlansın!

Birçok öğretmen, ek atama beklentisiyle heyecanla bekliyor. Son zamanlarda sosyal medyada öğretmenlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik mesajları da artmaya başladı.

Mevcut durumda ek atama bekleyen binlerce öğretmen bulunuyor. Bu öğretmenlerin talepleri arasında Cumhuriyetimizin 100. yılına 100 bin atama yapılması da yer alıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde 45 bin öğretmen ataması duyurusunu yaparak, öğretmenlerin taleplerine kısmi bir yanıt vermiş oldu. Ancak, ek 55 bin öğretmen ataması için sosyal medyada kampanyalar düzenlenerek seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

Öğretmenlerin bu talepleri, eğitim sektöründe yaşanan sorunlara dikkat çekiyor ve atama yapılması gerektiğine vurgu yapıyor. Ek atama bekleyen öğretmenlerimizin talepleri son günlerde gündemi meşgul ediyor. 2022 Kpss sınavının iptali nedeniyle sınava iki kez girmiş olan öğretmenler, ek atama taleplerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletiyorlar.

EK 55 BİN ATAMA TALEBİ

Öğretmen adayları taleplerinde ek 55 bin öğretmen ataması yapılmasını ve böylece toplam sayının 100 bine tamamlanmasını istiyorlar. Öğretmenler, eğitim sisteminin daha kaliteli bir şekilde işlemesi için ihtiyaç duyulan atamaların bir an önce gerçekleştirilmesini bekliyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışan yaklaşık 100 bin ücretli öğretmen, ülkemizin eğitim sisteminin temel taşlarından birini oluşturmaktadır. Bu öğretmenler, eğitim kurumlarında görev yaparak öğrencilerimizin eğitimine katkıda bulunmaktadır. Ancak, eğitimde niteliğin artırılması için ataması yapılmayan öğretmenlerin sayısı oldukça fazladır.

ÖĞRETMEN ATAMASI YETERSİZ

ogretmenlerden-cumhurbaskani-erdogana-seslenis-ek-atama-bekliyoruz-100-bine-tamamlansin (2)

Eğitim sisteminin ihtiyaçları her geçen gün artmakta ve nitelikli öğretmen ihtiyacı giderek artmaktadır. Bu nedenle, 45 bin öğretmen ataması yetersizdir ve eğitim sistemimiz için yeterli değildir. Ek 55 bin öğretmen ataması yapılarak, alanında uzman, nitelikli öğretmenlerin sayısı artırılmalı ve böylece eğitim kalitesi yükseltilmelidir. Ücretli öğretmenlerin sayısı da oldukça yüksek olduğu için, alanında uzman 100 bin öğretmen ataması elzemdir. Bu sayede ücretli öğretmenlerin yerini alan nitelikli öğretmenler, öğrencilerimizin eğitim kalitesini yükseltmek için daha iyi bir eğitim sağlayacaktır. Ayrıca, eğitim sistemi içindeki dengelerin korunması ve devamlılığı için, öğretmen açıklarının tamamlanması son derece önemlidir.

Kaynak:MEB Hocam

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.