Öğretmenler müjde! Uzmanlık süresi kısaldı

Öğretmenler müjde! Uzmanlık süresi kısaldı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, uzman öğretmenliğe geçiş için çalışması gereken sürenin 5 yıla düşürüleceğini duyurdu.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den öğretmenlere yeni müjde geldi. Bakan Özer, uzman öğretmenlik konusunda yeni bir çalışmayı duyurdu.

Uzmanlık süresi kısaldı

Bakan Özer, yaptığı açıklamada, öğretmenlerin uzman öğretmenliğe geçiş için beklemeleri gereken 10 yılı çalışma süresinin 5'e düşürüleceğini duyurdu.

Bakan Özer'in açıklaması şu şekilde ;

''Daha önceden bu süreçte açıkladığım öğretmenlerden gelen 2 tane çok ciddi talep vardı. Birincisi uzman öğretmenlik hakkında 10 yıl kıdem alıyor şuandaki kanun düzenlemesinde. Bunun biraz daha düzenlenmesi. 5 yıla inmesi hakkında çalışmayı tamamladık"

Öte yandan Bakan Özer, aynı şekilde başöğretmenliğe geçiş için 10 yıl uzman olarak çalışma şartını da kaldıracaklarını açıkladı.

Uzman öğretmenlik sınav takvimi açıklandı

Ayrıca önümüzdeki sene içinde uzman öğretmenlik sınav takvimi açıklandı. Buna göre, gelecek sene yapılacak olan uzman öğretmenlik sınavı 19 Kasım tarihinde planlanıyor. Öğretmenlerin bu sınava başvuruları ise 30 Mayıs - 9 Haziran tarihleri arasında alınacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum