Öğretmenler derse girmeyecek mi ?

Öğretmenler derse girmeyecek mi ?

Öğretmenler derse girmeyecek mi? Eğitim-Bir-Sen üyeleri yarın ilk derse katılmayacak.

Öğretmenler derse girmeyecek mi? Eğitim-Bir-Sen üyeleri yarın ilk derse katılmayacak.

Eğitim-Bir-Sen, 1 Kasım 2022 tarihinde tüm resmi eğitim kurumlarında ilk derse girilmemesi kararı aldı ve bu kararı kamuoyuyla paylaştı. Bu karar doğrultusunda, Eğitim-Bir-Sen üyesi öğretmenler yarın ilk derse katılmayacak.

Eğitim-Bir-Sen'in aldığı karar şu şekildedir:

images11111.jpg

"7354 sayılı Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda öğretmenlerin beklentilerini ve toplu sözleşme taleplerimizi karşılayacak, sınav zorunluluğunun kaldırılarak hizmet süresini esas alan bir kariyer basamakları tasarımına hayat verecek, bir milyonu aşkın öğretmenin hak, yetki, görev ve sorumlulukları noktasında bir meslek kanununda olması gereken unsurları içerecek değişiklikler ve ilave düzenlemeler yapılması konusunda öğretmenlerin haklı taleplerine zemin oluşturmak ve ilgili mercilerin harekete geçirilmesini sağlamak amacıyla, 1 Kasım 2022 tarihinde tüm resmi eğitim kurumlarında ilk derse girilmemesi ve tüm illerde aynı tarihte 12:00-13:00 saatleri arasında kitlesel basın açıklaması yapılması kararı aldık."

Eğitim-Bir-Sen üyeleri, öğretmenlerin taleplerine dikkat çekmek ve ilgili yetkililerin harekete geçmesini sağlamak amacıyla bu eylemi gerçekleştirecekler.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.