Öğretmenden İbretlik Yoklama. 22 Öğrencisini Teşhis Ederek Kimsesizler Mezarlığına Gömülmekten kurtardı.

Öğretmenden İbretlik Yoklama. 22 Öğrencisini Teşhis Ederek Kimsesizler Mezarlığına Gömülmekten kurtardı.

Öğretmenden İbretlik Yoklama. 22 Öğrencisini Teşhis Ederek Kimsesizler Mezarlığına Gömülmekten kurtardı. İşte haberin detayları..

Öğretmenden İbretlik Yoklama. 22 Öğrencisini Teşhis Ederek Kimsesizler Mezarlığına Gömülmekten kurtardı. Olayın geçtiği yer ise Kahramanmaraş. Metin Öğretmen 117 öğrencisinin 92'sini yaşanan büyük deprem felaketinde kaybetti. Kaybettiği öğrencilerinin ise 22'sini teşhis etti. Olayın ardından haftalarca kendisine gelemeyen Metin öğretmen sonunda yaşadıklarını anlattı.

"Onların sahipsizler mezarlığına defnedilmesine mani oldum"

Öğretmen Metin Acıpayam şöyle dedi: "Öğretmenlerin anne babalardan farkı şu; anne babaların bir tane, iki tane, üç tane evladı olur ama öğretmenlerin ne kadar öğrencisi varsa o kadar evladı var demektir. Ben 92 öğrencisini kaybetmiş baba gibi bir duygu içerisindeyim. Çünkü kimseleri kalmamış. Cenaze toplama yerine gittiğimde yaklaşık 22 civarında öğrencimi bütün ailesi yok olduğu için, herkes kendi can derdine düştüğü için onların sahipsizler mezarlığına defnedilmesine mani oldum. Bu çocukların isimleri, soy isimleri şunlardır demek zorunda kaldım" dedi.

"Belki de ikinci Cahit Sıtkı olacaksın"

Metin Öğretmen: "12 yaşındaki bir kızımız vardı, çok zeki bir kızdı. Şöyle dedi 'hocam ben ölüm şiiri yazmak istiyorum' dedi. Edebiyata çok meraklı, şiir yazmak istiyor, ben de ona dedim ki 'Edebiyatımızın ölüm şairi var biliyor musun, Cahit Sıtkı Tarancı diye'... 'Belki de ikinci Cahit Sıtkı olacaksın' demiştim ama ölüm şiirlerini yazmadı, ölümü bizzat tattı" diyerek anılarıyla ve yaşadıklarıyla herkesin yüreğini burktu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.