Öğretmen Atamaları ile İlgili Bakan Tekin Son Dakika Açıklaması!

Öğretmen Atamaları ile İlgili Bakan Tekin Son Dakika Açıklaması!

Öğretmen atamalarıyla ilgili beklenen açıklama geldi. Ne zaman atama yapılacağını Bakan Tekin duyurdu

Yapılacak olan yeni öğretmen atamasının ne zaman olacağına dair herkes merak içinde. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin atamalar hakkında açıklamalar yaptı. Herkesin beklediği atama ile güzel haberler verildi. Akıllarda ki soru ise atamaların ne zaman yapılacağı.

Bu sene öğretmen atamalarının hangi tarihte yapılacağı, adaylar tarafından dört gözle bekleniyor. Bakan Yusuf Tekin yapılacak olan öğretmen atamaları için tarih belirtti. Detaylar haberimizde...

Yapılacak olan öğretmen ataması tarihi

Bakan Yusuf Tekin Ekim ayı sonu için öğretmen atamalarının işaret etti. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin birçok öğretmen adı tarafından beklenilen atamaların Ekim sonunu beklemelerini söyledi. Bakan Tekin “Ekim ayının sonu itibarı ile branşlara göre değerlendirip yeni öğretmen adaylarımızı okullarına kavuşturacağı” dedi. Öğretmen ihtiyaçlarına göre özel eğitim, sınıf, okul öncesi, yabancı dil öğretmenlerine daha çok ihtiyaç olduğunu söyleyen Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin branşlara göre öğretmen adaylarını değerlendireceklerini söyledi.

Atama hangi tarihe yapılacak

Bakan Tekin öğretmen atamaları ile ilgili açıklamalarda bulundu ve atamaların ne zaman yapılacağı ile ilgili bilgiler verdi. Birçok öğretmen adaylarının aklındaki soru öğretmen atamaları ne zaman yapılacak tarih nedir?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Ekim ayı sonu için işaret etti. Atama takvimi Ekim ayı sonunda yayınlanacağını duyurdu. 2023-2024 senesi için bahar döneminde okulların açıldığı zaman öğrenciler yeni öğretmenlerine kavuşacak dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.