Öğrencilerin Sınıfta Kalmalarına O Öğretmenler Karar Verecek

Öğrencilerin Sınıfta Kalmalarına O Öğretmenler Karar Verecek

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren bütün eğitim kurumlarındaki iş ve işlemler yönetmeliklerle belirlenir. Söz konusu yönetmelik gereği öğrencilerin sınıf geçme ve kalma durumları düzenlenmiştir. Peki öğrencilerin sınıfta kalmasına kim karar verir? Bu kurallar nasıl düzenlenir?

İlköğretim kurumları yönetmeliği gereği öğrenciler en az bir zayıfı olmaları şartıyla sene sonu şube öğretmenler kurulu toplantısında alınacak karar ile sınıflarını geçerler veya sınıf tekrar yaparlar.

Söz konusu kurul tüm notlar sisteme girildikten sonra Haziran ayında toplanır ve kararını verir.
Sene sonu şube öğretmenler kurul toplantısında her öğrenci için dersine giren öğretmenler sınıfta kalmaları veya geçmeleri yönünde oy kullanırlar.

Söz konusu kurula müdür yardımcısı başkanlık eder. Kurulda toplanan öğretmenlerin çoğunluğu hangi kararı vermişse öğrenciler o karara göre bir sonraki sınıfa geçilir veya gelecek eğitim öğretim yılında aynı sınıfı tekrar okur.

Kurul kararı tutanakları imzalanır ve öğrencilerin e okuldaki dosyalarına işlenir.

Meb Hocam/ ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
5 Yorum