O ücretler hesaplara aktarılmaya başlandı

O ücretler hesaplara aktarılmaya başlandı

Okulların açılmasıyla birlikte öğretmenlere ödenecek olan hazırlık ödeneği kapsamında ücretler hesaplara aktarılmaya başlandı. İşte detaylar..

2023 2024 Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla birlikte, öğretmenlere ödenen hazırlık ödeneği ne zaman ve ne kadar yatırılacak soruları araştırılmaya başlandı.

Edindiğimiz bilgilere göre 2023 2024 eğitim öğretim yılına hazırlık kapsamında ödenen ücretler bugünden itibaren ödenmeye başladı. ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri öğretmenlere yatacak tutarları sistem üzerinden onaylayıp okullara gönderdi. Okullarda ki mutemetlerde gerekli işlemleri yapıp, bankaya talimatı gönderebilecekler.

Hazırlık ödeneği ne kadar ödenecek?

2021 yılında yapılan toplu sözleşmeye göre öğretmenlere 2023 2024 Eğitim Öğretim yılında bin 400 TL hazırlık ödeneği yatırılacak ve MEB bünyesinde bulunan resmi okullarda çalışan kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlere yatırılacak.

Öte yandan 7.dönem toplu sözleşme görüşmelerinde yapılan mutabakata göre, gelecek eğitim öğretim yılında ise öğretmenlere ödenecek hazırlık ödeneği 2 bin 300 TL olarak belirlendi.