Milli eğitim müdürlükleri çalışamaz hale geldi

Milli eğitim müdürlükleri çalışamaz hale geldi
Il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri sistem değişikliği sebebiyle okullara yazı gönderemez hale geldi. Devletin resmi dili olan yazışma işlemleri il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerindeki yeni yazışma sisteminin tam oturmaması sebebiyle sağlıklı bir biçimde yapılamıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapmakta olan il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri yazışma sistemlerindeki en büyük program olan doküman yönetim sisteminin devreden çıkarılması sebebiyle yeni geçilen elektronik belge yönetim sistemine geçişin sancılarını yaşıyor.

Maalesef özellikle taşra personeline gerekli eğitimlerin verilmemesinden kaynaklı olarak okul yöneticileri mevcut durumda il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine bildirilmesi gereken resmi durumları bildiremiyorlar.

Bir de bunun yanında merkez teşkilatı tarafından gönderilen yazışmalar okullara ulaşamıyor. Mevcut sorun önümüzdeki günlerde de devam etmesi halinde göreve başlayacak öğretmenlerin ve görevden ayrılacak olan öğretmenlerin yazışmaları eski sistemde olduğu gibi el üzerinden yapılacaktır.

Meb Hocam/ ÖZEL HABER