Milli Eğitim Bakanlığı devir teslim töreni yarın 12:30’da yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı devir teslim töreni yarın 12:30’da yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığına atanan Yusuf Tekin, görevi yarın saat : 12:30'da Mahmut Özer'den devralacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu akşam kabineyi duyurdu. Erdoğan'ın hangi Bakanlıklara kimi atayacağı merak içinde beklenirken, en çok konuşulan ve isimlerin havada uçuştuğu bakanlıklardan birisi de Milli Eğitim Bakanlığı oldu.

Erdoğan'ın bu akşam açıkladığı listeye göre Milli Eğitim Bakanlığı'na eski MEB müşteşarı, su an Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi rektörü Yusuf Tekin atandı.

Milli Eğitim Bakanlığı devir teslim töreni yarın 12:30’da yapılacak

Eğitim camiasının yakından tanıdığı Yusuf Tekin ise bakanlık görevini yarın saat:12.30'da şu an ki Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den devralacak.

Peki, yeni Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin kimdir? Yusuf Tekin, ilk ve orta öğrenimini Rize'de tamamladıktan sonra, 1989-1994 yılları arasında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü bitirdi.

Lisansüstü ve doktora eğitimini siyaset ve sosyal bilimler alanında tamamladı. Gaziosmanpaşa Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde öğretim üyesi oldu.

2011 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığına Bakan Yardımcısı olarak atanmış, 2013'te Milli Eğitim Bakanlığı müsteşarı oldu.

2018'de ise Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi rektörü olarak atandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.