Milli Eğitim Bakanından ÖMK açıklaması

Milli Eğitim Bakanından ÖMK açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den ÖMK açıklaması geldi. İşte detaylar..

Yeni eğitim öğretim yılı öncesinde eğitime dair açıklamalarda bulunan MEB Bakanı Yusuf Tekin, uzun süredir öğretmenlerin gündeminde olan ÖMK ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu.

ÖMK'nın revize edilmesine kesin gözle bakılırken, Bakan Tekin, kanun ile ilgili mahkeme sürecine dikkat çekti.Bilindiği gibi Anayasa Mahkemesi (AYM), Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun altı maddesini iptal ettiğini geçtiğimiz ay açıkladı. Bu iptal sonrasında Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, konuyla ilgili olarak yeni dönemin başladığı ilk gün bir açıklama yaptı. Bakan Tekin, sürecin hala devam ettiğini ve gerekçeli kararı beklediklerini belirtti. Ayrıca, Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun iptali sonrasında alınacak tedbirleri ve olası yasalaşma sürecini değerlendireceklerini söyledi.

Konuyla ilgili olarak Bakan Tekin'in açıklamaları şu şekildedir: "Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili bir süreç var. Anayasa Mahkemesi tarafından kanunun bazı hususları iptal edildi. Bu konuda gerekçeli kararı bekliyoruz sonrasında bu konudaki tedbirlerimizi alacağız. Bir yasalaşma gerekiyorsa yasa açısından gerekmiyorsa da kendi mevzuatımız açısından değerlendirip öğretmenlerin taleplerini karşılayacağız."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.