Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den ''Alan Değişikliği ve Mülakat'' Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den ''Alan Değişikliği ve Mülakat'' Açıklaması

Öğretmenler ile buluşan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den ''Alan Değişikliği ve Mülakat'' Açıklaması geldi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenler odası sohbetlerine devam ediyor. Bugün Kastamonu'da öğretmenler ile buluşan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den ''Alan Değişikliği ve Mülakat'' Açıklaması geldi.

Öğretmenlerin merak ettiği soruları cevaplayan ve son günlerin tartışmalı konusu Mülakata değinen Bakan Tekin, şu an yürürlükte olan mevzuata göre mülakat yapmanın yasal bir zorunluluk olduğunu belirterek bazı çevrelerin öğretmen adaylarını popülist söylemlerle siyasi malzeme yaptıklarını söyledi, öğretmen adaylarının bu çevrelere pirim vermemeleri gerektiğini kaydetti.

yusuf-tekin-aa-2062713.jpg

Tekin, alan değişikliğiyle ilgili bir soru üzerine ilkesel olarak alan değişikliğini doğru bulmadıklarını ancak bu konuda kimsenin hakkının yenmeyeceği bir formül üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Öğretmenlerin özlük haklarını daha da iyileştirmek için her türlü gayreti göstereceklerini belirten Tekin, bundan önceki Öğretmen Odası Buluşmaları'nda olduğu gibi bundan sonra da öğretmenlerin talep ve beklentilerini yerine getirmeye çalışacaklarını ifade etti.

Toplantıya katılan öğretmenler ise tek tek söz alarak eğitim alanındaki görüş, öneri ve beklentilerini aktardılar. Öğretmenler, söz konusu bu buluşmaların kendilerine verilen değerin bir göstergesi olduğunu vurgulayarak bu uygulamanın devam etmesini arzuladıklarını ilettiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum