Milli Eğitim Bakanı Özer Öğretmen Atamalarını Duyurdu!

Milli Eğitim Bakanı Özer Öğretmen Atamalarını Duyurdu!

Atama bekleyen binlerce öğretmen, atamaların ne zaman gerçekleştirileceğini merak ediyor. Bakan Özer, atamalarla ilgili konuştu.

Atama takviminin belirlenip belirlenmediğini merak eden öğretmen adayları, 2023 atamalarının ne zaman yapılacağına dair açıklamaları bekliyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yapılması planlanan atamalara ilişkin bazı açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz yıl içerisinde yaklaşık 20 bin öğretmen ataması yapılmıştı. Atama bekleyen binlerce öğretmen adayı ise bu yıl yapılacak olan atamaların zamanını ve atanacak öğretmen sayısını merakla bekliyor. Bakan Özer ise her yıl olduğu gibi bu yıl da atamaların yapılacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Özer, mevcut sistem içerisinde, 20 yıldır her sene atamaların yapıldığını ifade ederek, bu yıl da yeni öğretmen istihdamı konusunda çalışmaların devam ettiğini duyurdu.

Her Okula Bir Rehber Öğretmen

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmen atamaları ile ilgili olarak çalışmaların devam ettiğini belirtirken, bakanlığın her okul için bir rehber öğretmen atama niyetinde olduğunu da ifade etti. Bakan Özer’in açıklamasına göre bu yıl yapılması planlanan atamalarda, rehber öğretmenlere öncelik verilmesi bekleniyor.

Daha önce, okulöncesi öğretmenlere ağır vererek 7 bine yakın atama yapıldığını belirten Bakan Özer, bakanlığın politikalarına ve ihtiyaca göre öğretmen alımlarının farklılaştığını da sözlerine ekledi. Bir sonraki yapılacak atamalarda da ağırlık verilecek olan branşın farklı olabileceğine de dikkat çekti.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.