Memura Enflasyon Ek Zammı Kesinleşti

Memura Enflasyon Ek Zammı Kesinleşti

TÜİK tarafından Şubat ayı enflasyon rakamının yüzde 3,15 olarak açıklanmasından sonra memura enflasyon ek zammı kesinleşti..

Türkiye İstatistik kurumu- TÜİK bugün Şubat ayına ilişkin enflasyon rakamlarını duyurdu. TÜİK tarafından açıklanan resmi rakamlara göre Şubat ayında gerçekleşen enflasyon yüzde 3,15 oldu. Ocak ayında açıklanan resmi enflasyon ise yüzde 6,65 olmuştu.

Memura Enflasyon Ek Zammı Kesinleşti

Açıklanan resmi rakamlara göre 2023 yılının ilk 2 ayın da gerçekleşen toplamda enflasyon yüzde 9,8 olarak kayıtlara geçti. Öte yandan hükümet ile yapılan toplu sözleşme kararına göre memurlar Ocak ayında yüzde 8 zam ve üzerine aldıklarını enflasyon farkı ve refah payı ile yüzde 30 zam almıştı. Toplu sözleşme anlaşmasına göre ise memur ve memur emeklileri Temmuz ayında maaşlarına alacakları enflasyon ek zam oranı ise yüzde 8 üzerinden hesaplanacak.

Diğer bir değişle 2023 yılının ilk yarısında gerçekleşen enflasyon oranı yüzde 8 üzerinden olması durumunda memur ve memur emeklileri maaşlarına arada ki farkı enflasyon ek zammı olarak alacak. mebhocam.com Yılın ilk 2 ayında gerçekleşen enflasyon oranı yüzde 9, 8 olduğuna göre, şu anda memur ve memur emeklileri için yüzde 1,8 enflasyon ek zammı kesinleşti.

Memurların Temmuz ayında alacakları kesin zam oranı ise yılın ilk 6 ayında gerçekleşecek olan enflasyon rakamlarının belli olmasından sonra netleşecek.

mebhocam.com Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum