MEB’den Öğrencilere Yönelik Yeni Etkinlik ve Ölçme Araçları

MEB’den Öğrencilere Yönelik Yeni Etkinlik ve Ölçme Araçları
MEB’den Öğrencilere Yönelik Yeni Etkinlik ve Ölçme Araçları

Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilere yönelik akademik ve sosyal gelişimlerinin takibi, biçimlendirici değerlendirilmesi için hazırlanan yeni etkinlik örnekleri ile ölçme araçlarını yayınladı.

Milli Eğitim Bakanlığı akademik ve sosyal yönden öğrencilerin gelişimlerinin takibi, gelişim düzeylerinin izlenmesi ve süreç odaklı değerlendirmenin yapılması amacı ile biçimlendirici değerlendirmelere yönelik etkinlik ve ölçme araçlarını yayınladı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından durum değerlendirmeye yönelik daha önce yayımlanmış olan etkinliklere ilave olarak ilkokullara yönelik Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler dersleri ile ilgili süreç odaklı ve oyun temeline dayanan yeni etkinlikleri kullanıma açtı.

Bundan sonraki süreçte de buna benzer ölçme araçları hazırlanarak yayımlanacak olup, etkinliklere ulaşmak için https://odsgm.meb.gov.tr/ adresinden ulaşılabilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.