MEB'den o öğretmenlere müjde geldi

MEB'den o öğretmenlere müjde geldi

Milli Eğitim Bakanlığı il dışı yer değiştirme ile tayini çıkan öğretmenlerin talep doğrultusunda tayinlerini iptal edebilecek..

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 yılı iller arası yer değiştirme sürecinin tamamlanmasıyla birlikte, binlerce öğretmenin il dışına yer değiştirmesi yapıldı.

Ancak il dışına tayini çıkan öğretmenlerin karşılaştığı en büyük problemlerden olan kira fiyatlarının durumu sebebiyle bazı öğretmenler il dışına tayinin iptalini araştırmaya başladı.

meb.jpg

MEB'den o öğretmenlere müjde geldi

İl dışı tayinin iptal edilip, edilmeyeceği ile ilgili olarak MEB'den o öğretmenlere müjde geldi. Bakanlık kontrolden çıkan kiralar sebebiyle, il dışı yer değiştirme ile tayini çıkan öğretmenlerin talep doğrultusunda tayinlerini iptal edilebilecek.

MEB konuyla ilgili olarak resmi duyuruyu bugün yapması bekleniyor. 2023 yılı iller arası yer değiştirme sürecinde il dışına tayini çıkan öğretmenler, ilişiklerini kesmeden, verecekleri dilekçeler ile tayinlerinin iptal ettirebilecekler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
14 Yorum